Rozliczenie podatku dochodowego za 2016 rok

szybki-pit

Informujemy, że w dniach 28 marca 2017 r. (wtorek) oraz 12 kwietnia 2017 r. (środa) w godzinach 10.00-14.00 w czytelni Biblioteki Miejskiej w Łebie odbędzie się dyżur pracownika Urzędu Skarbowego w Lęborku w ramach akcji PIT.

W trakcie dyżuru będzie można złożyć zeznanie podatkowe za 2016 r. oraz pobrać druki zeznań rocznych w zakresie podatku dochodowego za 2016 r.

Pracownik urzędu skarbowego będzie wyjaśniać wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2016 roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć.

Na miejscu będzie możliwość wysłania swojego zeznania drogą elektroniczną. Bardzo ważne jest aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2015 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2015 roku – informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.