czwartek, 22 listopada 2018

Łeba na starej taśmie filmowej

leba na tasmie

dr Kacper Pencarski zapowiada spotkanie "Łeba na starych taśmach filmowych" 7 lutego w bibliotece:
Tematem spotkania będzie Łeba na międzywojennej taśmie filmowej. Przeniesiemy się do lat 20. i 30. minionego stulecia, do oficjalnych i rodzinnych kronik filmowych związanych z dawną Łebą. Poznamy okoliczności towarzyszące powstaniu takich filmów, zwrócimy uwagę na film jako źródło przekazu historycznego o miejscu naszego zamieszkania, ale również i na pytanie, czy możemy mówić o rzeczywistości utrwalonej na taśmie filmowej bezkrytycznie, czy o świadomej manipulacji otaczającą nas rzeczywistością. Wymusi to na nas krytyczne spojrzenie na propagandę i jej konsekwencje wówczas i w czasach nam współczesnych, a wszystko to mieć miejsce będzie w szczególnym miejscu dawnego pogranicza polsko-niemieckiego, jakim była Łeba.
Forma spotkania - wykład połączony z prezentacją filmów.

niedziela 7 lutego godz. 16 biblioteka miejska w Łebie