czwartek, 22 listopada 2018

Koncert karnawałowy

koncert2016

Hanna Chylińska grę na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku, następnie swoją edukację muzyczną kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, aktualnie studiuje pod kierunkiem dr. hab. Andrzeja Kacprzaka w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Hanna Chylińska uczestniczyła w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach kameralnych i skrzypcowych, zdobywając liczne nagrody; występowała w charakterze solistki z Elbląską Orkiestrą Kameralną oraz z Orkiestrą Symfoniczną Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Uczestniczyła w Nadmorskich Letnich Kursach Muzycznych w Łebie w klasie skrzypiec prof. Margarity Kruk z Lwowskiej Szkoły Talentów.

W koncercie 24 stycznia w bibliotece skrzypaczce towarzyszyć będzie na klarnecie Zofia Bączkowska, studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, pod kierunkiem prof. Grzegorza Wieczorka.

Program koncertu:
Hanna Chylińska solo:
Nicolo Paganini - Kaprys nr 20 0p.1
Henryk Wieniawski- Kaprys nr 10 La Cadenza Op.10
Jan Sebastian Bach- Grave i Fuga a-moll BWV 1003
Hanna Chylińska i Zofia Bączkowska w duecie:
Johannes Brahms - Taniec Węgierski nr 5
Piotr Czajkowski - Walc Kwiatów z "Baletu Dziadek do Orzechów"
Johann Strauss - Walc Wiedeński
Johann Strauss - Marsz Radeckiego

Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy.