sobota, 23 września 2017

Koncert Pauliny Strzegowskiej

Strzegowska 2014

Paulina Strzegowska – dziewczyna z saksofonem

Łebianka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego. Naukę gry na saksofonie rozpoczęła w 1997 roku w Szkole Muzycznej I stopnia w Słupsku, następnie uzyskała dyplom Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku.

Uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach mistrzowskich, między innymi u czołowego polskiego saksofonisty Piotra Barona. Grała na saksofonie w sztuce teatralnej „Sejm kobiet” wg Arystofanesa w reżyserii Mikołaja Grabowskiego w Teatrze Starym w Krakowie. Od dwóch lat gra w spektaklu "Ciała Obce" w reżyserii Kuby Kowalskiego w Teatrze Wybrzeże. Uczestniczyła w światowym prawykonaniu utworu „7 x 7” na 4 saksofony Karlheinza Essla, grała podczas prawykonania utworu „My passion” Łukasza Pieprzyka w Filharmonii Krakowskiej. Brała udział w projekcie "Bolero" Ravela w klubie Spatif w Sopocie pod kierownictwem saksofonisty i klarnecisty Irka Wojtczaka.

Paulina studiuje śpiew operowy w Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie prof. Daniela Stanisława Kotlińskiego - światowej sławy bas-barytona. Brała również kilkakrotnie udział w Nadmorskich Letnich Warsztatach Muzycznych, w klasie śpiewu znakomitej polskiej mezzosopranistki Agaty Savy. Paulina uczestniczyła w wielu koncertach orkiestrowo - chóralnych pod dyrekcją prof. Krzysztofa Pendereckiego.

Najnowszy projekt Pauliny to duet "Golden Girls", w którego skład wchodzi ona jako saksofonistka oraz Justyna Jasiulewicz - wokalistka. Artystki grają muzykę jazz, soul, pop oraz house - tworzą wraz z Dj-ami muzykę na żywo.

Program koncertu:

1. Hallelujah - Leonard Cohen