wtorek, 11 grudnia 2018

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem

Krzystof Petek

27 listopada godz. 10 i 12 zapraszamy do biblioteki na spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem, pisarzem, dziennikarzem, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania.

Krzysztof Petek urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Prowadził harcerski Oddział Specjalny. Uczestnicząc między innymi w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum, rozpoczynając publikowanie w ogólnopolskich czasopismach. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Publikował w czasopismach polskich i niemieckich.

Pracował w studiu radiowym, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci i młodzieży. Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii Porachunki z przygodą. Dla Wydawnictwa Literatura z Łodzi pisał serię GRA, pozostałe książki wydaje Wydawnictwo WORD-PRESS.

Od roku 2001 jest członkiem Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji POECI BEZ GRANIC i wydawcą pofestiwalowego almanachu. W roku 2006 został prezesem Stowarzyszenia Promocji Kultury EURECUS, w marcu 2007 - wiceprezesem Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Wciąż pisze kolejne książki, podróżuje po Polsce zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady, wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i warsztaty dziennikarskie.

www.petek.prv.pl