wtorek, 11 grudnia 2018

V FESTIWAL DZIAŁAŃ KREATYWNYCH "PODWODNE ŻAGLE"

podwodne plakat1

V Festiwal Działań Kreatywnych „Podwodne Żagle 2014”

Podwodne Żagle” to festiwal niesamowitych atrakcji dla wszystkich, którzy przyjadą do Łeby w dniach od 15 lipca do 3 sierpnia. Na głównym deptaku ul. Kościuszki zgromadzą się znowu tłumy wokół rozłożonego na kolorowych dywanach Podwórka Wyobraźni - miejsca, gdzie odbywają się kreatywne warsztaty dla dzieci i rodziców. Jak co roku będziemy budować z klocków MuBaBaO, tworzyć bajkowe postaci ze słodkości. Nowością będzie wymyślanie laleczek z różnych kultur oraz opowieści obrazkowych. Tegorocznym hitem staną się Wehikuły Bajek – Pojazdy Opowieści. Te unikalne twory będą trzonem przewoźnej galerii bajek, w której prezentowane będą dzieła stworzone na warsztatach z Digital Storytellingu.

W bogatym programie znajdują się m.in.: Bajkowe Poranki, warsztaty twórcze oraz Wieczory z   Opowieścią. Pod magicznym drzewem w ogrodzie Biblioteki Miejskiej wystąpią: mistrz światowej sztuki opowiadania Pepe Kabana Cojachi z Peru oraz Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Festiwal odbywa się już po raz piąty. Organizowany jest przez Bibliotekę Miejską w Łebie i Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści z Konstancina-Jeziorny.

O festiwalu

Wakacje to upragniony czas relaksu i odpoczynku. To czas na to, aby zwolnić tempo i odpocząć. Wolni od obowiązków dnia codziennego, możemy zająć się naszym samorozwojem. Festiwal Działań Kreatywnych „Podwodne Żagle” to doskonała propozycja dla tych, którzy w sposób twórczy chcą podejść do spędzenia okresu wakacji. Celem festiwalu jest pobudzenie kreatywności, stąd też oferujemy niezwykle bogaty program różnorodnych warsztatów, przedstawień sztuki opowiadania i koncertów. Tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu jest gra i zabawa, dlatego w programie znajdzie się wiele ciekawych gier narracyjnych dla wszystkich żądnych przygód. Po pełnym wrażeń dniu przyjdzie czas na Wieczór Opowieści, gdy każdy będzie mógł podzielić się swoimi historiami. Program zajęć dostosowany będzie dla różnych grup wiekowych, tak więc każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Festiwal poprowadzą Michał Malinowski i Pepe Cabana Kojachi

Założenia

Każdy z nas może się wykazać pomysłowością i kreatywnością we wszystkim, co robi. Wychodząc poza ograniczenia stereotypów codziennych działań, jesteśmy w stanie wykazać się dużo większą sprawnością postępowania i nowatorstwem rozwiązań. Kreatywność związana jest z wyrażaniem siebie, czyli z otwartością, wolnością i radością. Podczas festiwalu będziemy zajmować się uwalnianiem własnej kreatywności po to, żeby móc ze swobodą cieszyć się sobą, innymi i światem.

Cele

- Dobra zabawa i spędzenie letniego odpoczynku w interesujący sposób.

- Odkrycie bogactwa własnej wyobraźni.

- Poznawanie oryginalności naszego myślenia.

- Ożywienie potencjału twórczego tkwiącego w każdym człowieku.

- Pokazanie, w jaki sposób opowieść aktywizuje nasze zasoby wewnętrzne.

- Doskonalenia własnej pomysłowości i innowacyjności.

- Rozwój ekspresji twórczej.

- Podkreślenie szacunku wobec rozwiązań proponowanych przez drugiego człowieka.

Dla kogo

Festiwal przeznaczony jest dla wszystkich, którzy szukają ciekawych i oryginalnych propozycji na wakacje, chcą odpocząć w kreatywny sposób i rozwinąć skrzydła swojej wyobraźni. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

 

 

 

Godziny otwarcia

poniedziałek 8 -18
wtorek 8 -18
środa 8 -18
czwartek 8 -18
piątek 8 -18

Kontakt

siedziba:
ul. 11 Listopada 5a [mapa]
84-360 Łeba
tel. +48 59 866 17 23
kom. +48 690 623 193
NIP: 8411338650
Napisz do nas e-mail

UWAGA

W związku z termomodernizacją budynku przy ul. 11 listopada 5a  biblioteka miejska  została przeniesiona na czas remontu  do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Tysiąclecia 11 (wejście za placem zabaw).
Z przyczyn lokalowych i technicznych nie ma możliwości korzystania z czytelni oraz dostępu do internetu.

 

 

Ochrona danych osobowych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Łebie pełni Pani Anna Cykman.
Kontakt e-mail: anka.cykman@gmail.com

Przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). więcej

 

Polub nas na Facebook'u Muzyka Kontakt Kontakt Kontakt