czwartek, 18 października 2018

Poczta Neptuna działa!

21 stycznia na zajęciach w bibliotece dzieci pod kierunkiem Rybaka Piotra, Naczelnika Poczty Morskiej w Łebie, przygotowały kolejne listy do wysyłki Pocztą Neptuna. 23 stycznia listy te zostały wrzucone w morze z łodzi rybackiej Łeb-21, w odległości ok. 2 mil morskich od Łeby. Dzisiaj tj. 10 lutego otrzymaliśmy do biblioteki via Internet odpowiedź ze Szwecji od odbiorcy jednego z listów z naszej poczty. Znaleziony został list Julii Kalecińskiej i do niej jest skierowana odpowiedź. Julia to ta dziewczynka, która na zdjęciu akurat pakuje swój list do butelki. List Julii - jak i pozostałe - sfotografowaliśmy przed wysyłką. Oba zdjęcia wraz z mailową odpowiedzią ze Szwecji załączamy do niniejszego newsa. I przypominamy, że to kolejny sukces naszej Poczty Neptuna, inspirowanej łebską młodością Andrzeja Urbańczyka, specjalisty od morskich przesyłek.

 

 

Cześć Julio

piszemy do Ciebie ze Szwecji, z miasta Åhus. Szkoła nazywa się Sånnaskolan.My to Emilka z 3a (9lat), Mikołaj z 1a (8 lat), Kacper z 5 a (12 lat), prosi, żebym dopisał, że "najprzystojniejszy z grupy" i ja, Jacek ich nauczyciel polskiego. To kolega z klasy Mikołaja znalazł butelkę z Twoim listem.
Emilka:"jestem ciekawa czy jesteś miła i czy masz rodzeństwo?"
Mikołaj:"jak nazywa się Twoja szkoła i czy masz w domu jakiegoś zwierzaka?"
Kacper:"kiedy dostaniesz ten mejl to proszę odpisz z numerem telefonu na: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Chciałbym bardzo wiedzieć czy masz w domu jakiegoś zwierzaka i jeśli tak to jakiego? Ja mam białego golden retriever'a, który wabi się Kiro. Kiedy jestem w Polsce to mieszkam w Starachowicach na ulicy Górnej."Ja od siebie dodam, że Twój pomysł z listem w butelce był super fajny i że ciekaw jestem co zainspirowało Cię do tego?Poza tym ktoś pomógł Ci w napisaniu listu-kto?
Do usłyszenia
Jacek

 

Godziny otwarcia

poniedziałek 8 -18
wtorek 8 -18
środa 8 -18
czwartek 8 -18
piątek 8 -18

Kontakt

siedziba:
ul. 11 Listopada 5a [mapa]
84-360 Łeba
Tel. +48 059 8661723
Tymczasowy numer 690 623 193
NIP: 8411338650
Napisz do nas e-mail

UWAGA

W związku z termomodernizacją budynku przy ul. 11 listopada 5a  biblioteka miejska  została przeniesiona na czas remontu  do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Tysiąclecia 11 (wejście za placem zabaw).
Z przyczyn lokalowych i technicznych nie ma możliwości korzystania z czytelni oraz dostępu do internetu.

 

 

Ochrona danych osobowych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Łebie pełni Pani Anna Cykman.
Kontakt e-mail: anka.cykman@gmail.com

Przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). więcej

 

Polub nas na Facebook'u Muzyka Kontakt Kontakt Kontakt