środa, 22 listopada 2017

Andrzej Urbańczyk "Koniec świata. Aforyzmy, myśli, ironie"

1 Bukiet 3000 aforyzmów, myśli, ironii - skomponowanych w ciągu 75 lat, spędzonych na wszystkich kontynentach naszej planety. Unikalność aforystyki!

OCEANY, MORZA, LĄDY - Żagiel - sieć, którą zarzucamy na pędzące stada wiatru. Z prądem płyną tylko wraki, żaglowce - tam gdzie ich cel. Oceany uczą nas pokory - tak, ale jest to pokora przed oceanami.

PIENIĄDZE - Dziwny wynalazek, który okazał się silniejszy od swego wynalazcy. Pieniądze, jak kobiety, lgną do tego kto potrafi z nich korzystać. Wieszanie na sobie złota, nie zmienia człowieka w złoto.

KOBIETY - Stanik - magiczny namiot czarodziejskich rozkoszy. Prawdziwa kobieta zawsze jest gotowa wydać fortunę na strój w którym będzie wyglądała nago. Klucz do serca kobiety? - oczywiście złoty.

MĘŻCZYŹNI - Dla prawdziwego chłopa każda pogoda, każda wódka i każda kobieta jest dobra. "Żona nakryła mnie z Ewą..." a co było wam chłodno? - zapytałem. W młodości śpi się dobrze z każdą dziewczyną.

SEKS - Paradoks - moc pocałunku jest funkcją jego delikatności. Spać z piękną kobietą? Ależ to nie-wykonalne! Jeśli męczą cię nerwy, weź Walerianę na noc. A co jej mąż wyjechał znowu?

NAD WISŁĄ - W sprawie wielu odradzających się u nas rzeczy - odradzam. "Piesi mają pierwszeństwo" - tak na cmentarz. W obiektywności postępującego zubożenia: "Był sobie raz dziad i baba..." Raz?

TO JEST AMERYKA - Słowo najbardziej amerykańskie? Oczywiście pozytywne "Okay!". Któż w pełni opisze szyderczość określenia "Free gift"?W Ameryce nie może być miłości. Bo miłość oferowana jest darmo.

SŁOWNIK RACJONALNY - Rodak niestały w zamiarach - Słomianin. Wielki amator kawy - kawior. Kochanek na jedną noc - razowiec. Oszukujący na wadze sprzedawca - odważnik.

wydawca: NORD, Gdańsk - Frankfurt - Hawaii 2013

cena z wysyłką 40,- zł.

Podane ceny obejmują wysyłkę krajową poleconą Pocztą Polską.
Zamówione książki i kartki wysyłamy po wpłacie należności na konto biblioteki:
62 9324 0008 0000 2671 2000 0010
Kontakt: