środa, 14 listopada 2018

Śmierć i miłość

Na koncert w klimacie tradycyjnego polskiego tygodnia zadusznego zapraszają w niedzielę 3 listopada biblioteka miejska i parafia ojców oblatów w Łebie.

W koncercie zatytułowanym "Śmierć i Miłość" wystąpią: chór Echo pod dyr. Teresy Trylewicz, ks. poeta Jacek Spychalski oraz skrzypaczka Hanna Chylińska.

Chór Echo wykona pieśni o przemijaniu, między innymi "Życie przemija", "Nasze plany i nadzieje", "Łzy Matki" i "Echo kołyski" - ta ostatnia to pieśń z pięknym tekstem Adama Asnyka.

Ksiądz Jacek Spychalski, poeta, zaśpiewa z towarzyszeniem gitary akustycznej program autorski. Wykona utwory z debiutanckiej płyty "Na granicy szczęścia i rozpaczy".

Młodziutka skrzypaczka Hanna Chylińska, uczennica XI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, uczestniczka Nadmorskich Letnich Kursów Muzycznych w Łebie (u prof. Margerity Kruk z Lwowskiej Szkoły Talentów), zagra następujące utwory: J. S. Bach- Largo i Allegro assai z III Sonaty C-dur, N. Paganini- Kaprys nr 23, C. Saint- Saens- Introdukcja i rondo capriccioso op.28 oraz J.S. Bach/Ch. Gounod- Ave Maria.

Koncert odbędzie się w niedzielę 3 listopada o godz. 16 w kościele Wniebowzięcia NMP w Łebie. Wstęp wolny. Zapraszamy.