czwartek, 16 sierpnia 2018

Wniebogłosy czyli Wieczór Psalmów

Andrzej Samborski - urodził się w 1967 roku w Lublinie - poeta, tłumacz, współpracownik Kwartalnika Literackiego "Wyspa", laureat XXIX Warszawskiej Jesieni Poezji, III Agonu Poetyckiego "O wieniec akantu", autor zbiorów poetyckich: "Na śmiech i życie", "To się śpiewa, to się tańczy". Poezje i przekłady z języka angielskiego publikował w "Przeglądzie Powszechnym", "Akcencie" oraz w izraelskich pismach "Nowiny-Kurier", "Kontury". Studiował psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, wiedzę o teatrze w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Śpiewa z zespołem klezmerskim Chojzes Klezmorim.

W książce "Zaczarowane Miasto" wydanej przez Bibliotekę Miejską w Łebie napisał tak:

W "Kartkach z podróży do Łeby" przeczytałem: "Poza sezonem cztery tysiące mieszkańców, latem - do kilkudziesięciu tysięcy gości." Tylu ludzi przyjeżdża, a ja...nigdy ich nie widziałem. Znam Łebę z początków jesieni. Wtedy tu pełno wiatru i artystów, malarzy, rzeźbiarzy. Dobrze wśród nich poecie. Milknę tu, aby słuchać, otwieram oczy, by patrzeć, a w ustach czuję piach.

Zapraszamy na koncert WNIEBOGŁOSY czyli WIECZÓR PSALMÓW w niedzielę 1 września do kościoła Wniebowzięcia NMP w Łebie, ul. Powst. Warszawy 28.
Artysta zaśpiewa w oryginale po hebrajsku.
Początek godz. 18.
Zaprasza Biblioteka Miejska w Łebie, wstęp wolny.

Tymczasowy numer 690 623 193