czwartek, 22 listopada 2018

Koncert perkusisty Tomasza Łosowskiego

www.tlosowski.republika.pl/indexpl.html

Tomasz "Łosiu" Łosowski - polski perkusista, producent i kompozytor, wszechstronny muzyk sesyjny. Syn Sławomira Łosowskiego, założyciela i lidera zespołu Kombi. Absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu. Profesjonalną działalność artystyczną rozpoczął od występu wraz z grupą Kombi w 1991 roku i gra z nią dalej. Współpracuje też stale z basistą Wojtkiem Pilichowskim i gitarzystą Markiem Radulim, z którymi występuje pod nazwą PiR2 oraz gra z zespołem Orange Train. Sporadycznie komponuje muzykę do spotów reklamowych i filmów. W 2004 roku nagrał debiutancki album pt. C.V. Obecnie przygotowuje kolejną płytę.
Artysta współpracował ponadto z następującymi wykonawcami: Blenders, Robertem Jansonem, Renatą Dąbkowską, Leszkiem Możdżerem i Marekiem Bilińskim. W 2004 roku w plebiscycie magazynu Gitara i Bas + Bębny uhonorowany został tytułem najlepszego perkusisty. Prowadzi warsztaty gry na perkusji, udziela lekcji prywatnych. Gra na bębnach firmy DW i talerzach perkusyjnych firmy Zildijan.
W Łebie artysta kojarzony jest przede wszystkim z sierpniowych koncertów Zaczarowane Miasto z zespołem Kombi Łosowski. Podczas środowego koncertu w bibliotece nawiąże do tego wykonując jeden utwór swojego ojca z programu Zaczarowanego Miasta. Będzie to Bez ograniczeń energii, bardzo popularna kompozycja lidera Kombi, szeroko znana jako jedna z kultowych czołówek TVP (w latach 1982 - 2007 Bez ograniczeń... był muzyczną wizytówką programu "5-10-15"). Ale utwór ojca to będzie tylko dodatek do podstawowego programu koncertu. Perkusista zagra swoje własne kompozycje z albumu C.V. m.in. Moja Afryka oraz utwory nowe, które znajdą się na nowej płycie. Po koncercie będzie możliwość kupna albumu C.V. i uzyskania autografu. Wstęp na koncert w bibliotece jest wolny. info Maria Konkol