sobota, 21 kwietnia 2018

Konkurs recytatorski - wyniki

41 osób wzięło udział w konkursie recytatorskim poezji Juliana Tuwima, zorganizowanym w roku poety przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łebie oraz bibliotekę miejską. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Burmistrz Miasta Łeby.

Konkurs odbył się 15 maja, w Święto Polskiej Niezapominajki i w dniu kończącym ogólnopolski tydzień bibliotek. Wśród chętnych do recytacji przeważały dzieci, ale były też osoby dorosłe i młodzież.

Przesłuchania konkursowe i finał w bibliotece zgromadził bardzo dużą publiczność. W jury zasiadali: prof. dr hab. Kazimierz Burzyński, rektor UTW Łeba, Maria Konkol dyrektor biblioteki, Jolanta Bladowska polonistka oraz Piotr Merecki z radia Koszalin, animator wydarzeń teatralnych.

W kategorii dzieci przedszkolnych zwyciężyli: Oliwier Budziszewski, Maja Tosik i grupa z przedszkola "Gucio".

W kategorii dzieci młodszych ze szkoły podstawowej Ilona Burzyńska i Dominik Kijaczko, starszych: Wiktoria Kijaczko, Dominik Samaryn i Jakub Hachaj.

W kategorii gimnazjalistów: Kinga Kempińska, Angelika Greczko i Barbara Radłowska.

W kategorii dorosłych: Olga Woroniec, Irena Drywa i Zespół Jantar.

Konkurs zorganizowany został z inicjatywy i dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy z łebskiego UTW, przy wsparciu Burmistrza Łeby, biblioteki miejskiej oraz prywatnych darczyńców.

info: Maria Konkol

Godziny otwarcia

poniedziałek 8 -18
wtorek 8 -18
środa 8 -18
czwartek 8 -18
piątek 8 -18

Kontakt

ul. 11 Listopada 5a [mapa]
84-360 Łeba
Tel. +48 059 8661723
Tymczasowy numer 690 623 193
NIP: 8411338650
Napisz do nas e-mail

Polub nas na Facebook'u Muzyka Kontakt Kontakt Kontakt