czwartek, 26 listopada 2020

Konkurs recytatorski - wyniki

41 osób wzięło udział w konkursie recytatorskim poezji Juliana Tuwima, zorganizowanym w roku poety przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łebie oraz bibliotekę miejską. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Burmistrz Miasta Łeby.

Konkurs odbył się 15 maja, w Święto Polskiej Niezapominajki i w dniu kończącym ogólnopolski tydzień bibliotek. Wśród chętnych do recytacji przeważały dzieci, ale były też osoby dorosłe i młodzież.

Przesłuchania konkursowe i finał w bibliotece zgromadził bardzo dużą publiczność. W jury zasiadali: prof. dr hab. Kazimierz Burzyński, rektor UTW Łeba, Maria Konkol dyrektor biblioteki, Jolanta Bladowska polonistka oraz Piotr Merecki z radia Koszalin, animator wydarzeń teatralnych.

W kategorii dzieci przedszkolnych zwyciężyli: Oliwier Budziszewski, Maja Tosik i grupa z przedszkola "Gucio".

W kategorii dzieci młodszych ze szkoły podstawowej Ilona Burzyńska i Dominik Kijaczko, starszych: Wiktoria Kijaczko, Dominik Samaryn i Jakub Hachaj.

W kategorii gimnazjalistów: Kinga Kempińska, Angelika Greczko i Barbara Radłowska.

W kategorii dorosłych: Olga Woroniec, Irena Drywa i Zespół Jantar.

Konkurs zorganizowany został z inicjatywy i dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy z łebskiego UTW, przy wsparciu Burmistrza Łeby, biblioteki miejskiej oraz prywatnych darczyńców.

info: Maria Konkol

Godziny otwarcia

poniedziałek 8 - 19
wtorek 8 - 19
środa 8 - 19
czwartek 8 - 19
piątek 8 - 19
sobota 10.00 - 14.00

Kontakt

siedziba:
ul. 11 Listopada 5a [mapa]
84-360 Łeba
tel. 59 866 17 23
kom. 690 623 193
NIP: 8411338650
Napisz do nas e-mail

 

 

Edukacja regionalna

plakat zajecia edukacyjne

Mapa łebian

lebianie

Przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). więcej

 

Ochrona danych osobowych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Łebie pełni Pani Anna Cykman.
Kontakt e-mail: anka.cykman@gmail.com

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Program Rozwoju Czytelnictwa Instytut Książki Academica