czwartek, 23 listopada 2017

Bastion szyfrów

BASTION SZYFRÓW: info dla uczestników

Plan gry 1.05:
10.00 - spotkanie uczestników w bibliotece, podział na grupy zadaniowe, wybranie dowódców grup; szefem sztabu gry dowodzi Krzysztof Petek Komandos www.petek.net.pl
10.15 - szczegółowe instrukcje i reguły gry przekazuje uczestnikom Komandos; dowódcy grup otrzymują zestawy notatek do rozszyfrowania
10.30 - grupy wyruszają w teren; zdobywają w dowolnej kolejności wskazówki; pod rozszyfrowanymi adresami na każdą z grup czeka wskazówka, w miejscach nieobsługiwanych - pierwsza grupa bierze wszystko
16.00 - spotkanie uczestników w sztabie, podsumowanie akcji, wręczenie nagród niespodzianek, ognisko w ogrodzie biblioteki

Opis gry:
Założeniem gry jest rywalizacja małych grup w odkryciu obecnej tożsamości złoczyńcy z czasów powojennych, oficera UB Borysa Kurki, który - mimo podeszłego wieku - wciąż kieruje organizacją przestępczą. Zbrodniarz nie tylko krzywdził ludzi, ale i ukrył wielki skarb, do którego jest szansa dotrzeć. Niestety - zaszyfrował swoje wskazówki.
Grupy otrzymają kopię zestawów jego notatek. Zadanie jest dwojakie: spośród dwunastu opisanych postaci wyeliminować należy jedenaście, w ten sposób odkrywając, jak wygląda i jak się dziś nazywa przestępca. Służyć temu będą rozproszone wskazówki logiczne, ukryte pod różnymi adresami w Łebie. Niestety - adresy będą zawierać stare nazwy ulic, w dodatku podane w formie opisowej. Znajomość historii i umiejętność korzystania ze źródeł (biblioteka) pozwolą uczestnikom odszukać właściwe adresy i obecne nazwy ulic. Tam otrzymają wskazówki prowadzące do rozwiązania zagadki.
Jednocześnie na różne sposoby uczestnicy będą mogli zdobywać kody, dające szansę rozszyfrowania zagadki ukrycia skarbu. Tu także konieczne będzie spenetrowanie zasobów, pozwalających zapoznać się z historią Łeby.
Warunkiem odnalezienia skarbu będzie nie tylko rozszyfrowanie notatek, ale i odkrycie obecnej tożsamości Borysa Kurki. Dzięki tej wiedzy zwycięska grupa odnajdzie skarb sprzed lat...
Grupy śledcze tropić będą wysłańcy przestępczej organizacji Borysa Kurki, starając się odebrać uczestnikom wskazówki, dane, informacje - albo naprowadzić ich na fałszywe tropy.

poniedziałek-czwartek 12-19
piątek 8-19