niedziela, 29 listopada 2020

Anna Szałapak


www.annaszalapak.com

Anna Szałapak Biały Anioł Piwnicy pod Baranami
Koncert w Łebie 5 sierpnia o godz. 21
Artystce towarzyszyć będą znakomici muzycy:
pianista Konrad Mastyło i skrzypek Tomasz Góra.


Pieśniarka, nazwana przez Agnieszkę Osiecką Białym Aniołem Piwnicy pod Baranami, urodziła się w Krakowie, w ostatni słoneczny dzień lata.
Anna Szałapak kocha śpiewać !
Przez dłuższy czas związana była z kabaretem Piotra Skrzyneckiego Piwnica pod Baranami. Obecnie tworzy autorskie programy artystyczne, łącząc klimaty piwniczne z własną inwencją twórczą. Współpracuje z wybitnymi artystami, poetami, kompozytorami i muzykami, między innymi z Ewą Lipską, Michałem Zabłockim, Zygmuntem Koniecznym, Zbigniewem Preisnerem, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Andrzejem Zaryckim, Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Sikorowskim i Konradem Mastyło. Szczególna przyjaźń łączyła ją z Agnieszką Osiecką, która tworzyła dla niej wyjątkowe pieśni i piosenki.
Dużym powodzeniem cieszą się autorskie koncerty i recitale artystki, prezentowane publiczności w kraju i za granicą, wydane na płytach:
Anna Szałapak z Piwnicy pod Baranami (1991),
Koncert w Trójce (1999),
Żywa woda (2000),
Serca na rowerach (2004),
Koncert kolęd z Szopką Krakowską w tle (2011).
Nie każdy wie, że Anna Szałapak z wykształcenia jest etnologiem. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, miłośniczka i znawczyni tradycji krakowskich, przez wiele lat opiekowała się dorocznym obchodem Lajkonika i organizowała konkursy szopek krakowskich, których jest jurorem, znawcą i wierną admiratorką. Kuratorka kilkudziesięciu wystaw szopek ze zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa prezentowanych m. in. w Taorminie, Rzymie, Messynie, Paryżu, Helsinkach, Sztokholmie, Chicago i Lwowie. Jest autorką wielu publikacji sławiących Kraków i szopki krakowskie zamieszczonych w czasopismach i wydawnictwach zwartych, m. in. albumu towarzyszącego wystawie, której była kuratorem, zorganizowanej z okazji obchodów 750-lecia Lokacji Krakowa Legendy i tajemnice Krakowa (MHK 2005), który zyskał tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca Sierpnia 2005, albumu Szopki krakowskie (BOSZ 2002).
Anna Szałapak jest laureatką m.in.:
- Konkursu I Programu TVP w 1993 roku za wykonanie piosenki Zaklinanie, czarowanie.
- Nagrody Trzeciego Programu Polskiego Radia "Mateusz 97 " za osiągnięcia artystyczne, oryginalną interpretację piosenek literackich, niepowtarzalny styl i niezapomniany koncert w "Trójce".
- "Złotego Lauru" za mistrzostwo w sztuce piosenki literackiej, przyznanego przez Fundację Kultury Polskiej w 2008 roku.

To będzie drugi koncert tej artystki w Łebie, pierwszy był 8 lat temu.
Organizatorem jest jak poprzednio biblioteka miejska.
W programie koncertu m.in.: Do polityka - kompozycja Zbigniewa Preisnera do słów Czesława Miłosza, Ucisz serce Agnieszki Osieckiej z muzyką Zygmunta Koniecznego, Nie opieraj się o słońce Ewy Lipskiej z muzyką Andrzeja Zaryckiego oraz bardzo znane Grajmy Panu Agnieszki Osieckiej i Zygmunta Koniecznego i Zaklinanie, czarowanie Michała Zabłockiego i Jana Kantego Pawluśkiewicza.
Miejsce koncertu: kościół Wniebowzięcia NMP w Łebie ul. Powst. Warszawy 28
Wstęp jest wolny.
Będzie możliwość kupna płyt i uzyskania autografów.
Zapraszamy.

Godziny otwarcia

poniedziałek 8 - 19
wtorek 8 - 19
środa 8 - 19
czwartek 8 - 19
piątek 8 - 19
sobota 10.00 - 14.00

Kontakt

siedziba:
ul. 11 Listopada 5a [mapa]
84-360 Łeba
tel. 59 866 17 23
kom. 690 623 193
NIP: 8411338650
Napisz do nas e-mail

 

 

Edukacja regionalna

plakat zajecia edukacyjne

Mapa łebian

lebianie

Przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). więcej

 

Ochrona danych osobowych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Łebie pełni Pani Anna Cykman.
Kontakt e-mail: anka.cykman@gmail.com

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Program Rozwoju Czytelnictwa Instytut Książki Academica