sobota, 05 grudnia 2020

Podwodne Żaqle


www.storytellermuseum.org

KOKOIZM NA FESTIWALU DZIAŁAŃ KREATYWNYCH W ŁEBIE

Michał Malinowski, współtwórca piłkarskiej Euro śpiewki Koko Euro Spoko, kustosz, dyrektor i twórca Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO w podwarszawskim Konstancinie, od 20 lipca do 10 sierpnia prowadzić będzie Festiwal Działań Kreatywnych w Łebie. Będzie to już trzecia edycja tego festiwalu organizowanego przez łebską bibliotekę razem z MuBaBaO.

W programie festiwalu:
codzienne bajkowe poranki
warsztaty sztuki opowiadania i Bajkoshibai
budowanie z klocków MuBaBaO
wieczory i noce opowieści.

Z klocków budowana będzie m.in. tratwa NORD i będzie też specjalny wieczór opowieści o legendarnej wyprawie świerkową tratwą przez Bałtyk Kapitana Andrzeja Urbańczyka.
W festiwalowych zamiarach jest budowa nie jednego, a kilku statków, powstanie wakacyjna stocznia MuBaBaO. Budowa z klocków MuBaBaO, zaprojektowanych przez Michała Malinowskiego, jest przykładem tzw. sztuki kokoistycznej, o której najgłośniej ostatnio było w związku z piosenką Koko Euro Spoko.
Ale kokoizm nie zaistniał teraz, w związku z kontrowersyjnym hitem. Może teraz tylko został wyraźniej zauważony i zdefiniowany. Malinowski w latach 90. pracował w Japonii nad projektem dla dzieci Coco Baby in Tokyo - to był serial animowany. Od tego się zaczęło. Japoński projekt Coco Baby, który zaprowadził Malinowskiego do Papui Nowej Gwinei, a później do utworzenia pierwszego w świecie Muzeum Opowiadaczy Historii dzisiejszego Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści (w wersji eksportowej Storyteller Museum) sprawił, że słowo koko nabrało nowego znaczenia, dając nazwę dla nowego kierunku sztuki - sztuki społecznościowej, w której artysta daje tylko bodziec twórczy, a dalej...
W Łebie sztuką społecznościową będzie wspólne budowanie opowieści i statków. Michał Malinowski przygotuje klocki MuBaBaO i... bodźce twórcze. Reszta będzie wspólnym tworzeniem tych, którzy zechcą w festiwalu uczestniczyć.
Zapraszamy osoby zainteresowane, także całe rodziny i grupy przyjaciół, do ogrodu biblioteki miejskiej w Łebie codziennie od 20 lipca do 10 sierpnia w godz. od 17 do 20.

info: Maria Konkol www.bibliotekaleba.pl

Plakat do pobrania.

Godziny otwarcia

poniedziałek 8 - 19
wtorek 8 - 19
środa 8 - 19
czwartek 8 - 19
piątek 8 - 19
sobota 10.00 - 14.00

Kontakt

siedziba:
ul. 11 Listopada 5a [mapa]
84-360 Łeba
tel. 59 866 17 23
kom. 690 623 193
NIP: 8411338650
Napisz do nas e-mail

 

 

Edukacja regionalna

plakat zajecia edukacyjne

Mapa łebian

lebianie

Przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). więcej

 

Ochrona danych osobowych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Łebie pełni Pani Anna Cykman.
Kontakt e-mail: anka.cykman@gmail.com

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Program Rozwoju Czytelnictwa Instytut Książki Academica