środa, 20 czerwca 2018

Malarstwo Ewa Kużel-Markowska

Ewa Markowska
(swoje prace podpisuje nazwiskiem panieńskim Kużel)

Zainteresowania artystyczne rozwijała od najmłodszych lat na zajęciach w Miejskim Domu Kultury w Łebie. Po wcześniejszych studiach pedagogicznych, w roku 2008 ukończyła drugi kierunek edukację artystyczną na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplomowe grafiki Starej Łeby, wykonane pod kierunkiem profesor Aliny Jackiewicz-Kaczmarek, pozwoliły jej ukończyć te studia z wyróżnieniem.

Jej twórczość inspirowana jest otaczającą rzeczywistością, natchniętą duchem własnej wyobraźni. Bawi się kolorem i formą, przekazując własne nastroje, odczucia i wizje. Jako dziecko zaczynała od kredek, potem w szkole podstawowej próbowała pasteli i farb olejnych. Na studiach zafascynowały ją techniki graficzne: akwaforta i akwatinta, jednak obecnie całkowicie oddała się malarstwu olejnemu. Wykonuje także malowidła ścienne oraz tematyczne dekoracje wnętrz.
Mieszka i pracuje w Trójmieście, ale jej domem jest Łeba.

Wystawy:

• Wystawa indywidualna w Bibliotece Miejskiej w Łebie - 2006 r.
  • Współczesne Obrazy Młodych Twórców - Wejherowskie Centrum Kultury - 2007 r.
  • Wystawy poplenerowe w Sadlinkach i Kwidzynie 2007, 2010. 2011 r.
  • Wystawa pokonkursowa ,,Chromy i Achromy w Gdyni- 2009 r.
  • Wystawa indywidualna w Rumskim Domu Kultury-2011r.
  • Wystawa indywidualna w Bibliotece Miejskiej w Łebie - 2012 r. (od 12 lutego)
  • Wystawa indywidualna w Galerii ,,9" Biblioteki Miejskiej w Gdańsku Przymorze- 2012 r. (od 9 marca)

Tymczasowy numer 690 623 193

W związku z termomodernizacją budynku przy ul. 11 listopada 5a  biblioteka miejska  została przeniesiona na czas remontu  do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Tysiąclecia 11 (wejście z prawej strony budynku, w podwórze).
Ze względu na ograniczenia lokalowe nie ma możliwości skorzystania z czytelni oraz dostępu do Internetu.