wtorek, 11 grudnia 2018

Poczta Neptuna działa.

Danił Korotkih (13 l.) z rosyjskiej wsi Morskoje na Mierzei Kurońskiej znalazł 7 kwietnia 2011 r. list w butelce wysłany 27 stycznia z Łeby. Nadawcą listu była łebska biblioteka miejska.

Równo miesiąc przed listem z Łeby Danił znalazł butelkę z listem wysłanym z Niemiec przed 24 laty.

To jeszcze nie koniec: 27 listopada 2011r. Danił Korotkih odebrał kolejną przesyłkę z Poczty Neptuna: list wysłany w 1999 r. w Jastrzębiej Górze przez zieloną szkołę z Siemianowic Śl.

List z Mierzei Łebskiej dotarł na Mierzeję Kurską najszybciej. Łebska Biblioteka zaprosiła odbiorcę swojego listu do Łeby. Danił przyjedzie w tym tygodniu: 5 stycznia będzie pisał z łebską młodzieżą wspólny list w butelce, który później zostanie wysłany z kutra na pełnym morzu. A 6 stycznia, w katolickie Święto Trzech Króli, będzie świętował w Łebie prawosławną Wigilię.

O listach znalezionych przez Daniła pisała Komsomolska Prawda, pytając przy okazji swoich czytelników, o czym oni napisaliby w liście do wysłania Pocztą Neptuna.

A jeden łebianin, dowiedziawszy się o tej historii z listami odebranymi przez Daniła, stwierdził, że chłopak jest szczęściarzem i wobec tego on przyjdzie na spotkanie z nim z kuponem totolotka i poprosi młodzieńca o skreślenia i podzieli się z nim wygraną.

Wszystkie listy zostały znalezione na kurskiej plaży po wielkich sztormach.