sobota, 05 grudnia 2020

Spotkanie ze Zbigniewem Karnickim

Plakat - Spotkanie ze Zbigniewem Karnickim

Spotkanie z wybitnym ekspertem w dziedzinie rybołóstwa, dyrektorem naukowym Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni - Dr inż. Zbigniewem Karnickim.

Poniedziałek 11 lutego o godz. 17:00 w Bibliotece Miejskiej w Łebie.

Tematy:
- Od łowiska do półmiska czyli opowieści rybackie ze świata i okolic.
- Zasoby dorsza w Bałtyku.

Dr inż. Zbigniew Karnicki - wybitny ekspert w dziedzinie rybołówstwa, najczęściej przywoływany autorytet przy omawianiu ograniczeń połowów dorsza, juror IX Festiwalu Pomuchla.

Jego kariera zawodowa w całości związana jest z rybołówstwem, zaczynał od praktykanta i "obieracza kartofli" na statkach "Odry" w Świnoujściu. W roku 1965 rozpoczął pracę w Morskim Instytucie Rybackim w Gdyni i kontynuuje ją do dzisiaj, z przerwami na prace w Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ - FAO. W 1971 był stypendystą FAO w Usa i Kanadzie. W 1976-7 kierował największą polską morską ekspedycją naukowo-przemysłową na wodach Antarktydy. W 1979 oddelegowany został do pracy w Departamencie Rybołówstwa FAO w Rzymie, po siedmiu latach wrócił do MIRu, a w 1989 jednomyślnie wybrany został na Przewodniczącego Komitetu Rybackiego FAO, którego posiedzenia stanowią światowe forum rybackie - jak dotychczas to jedyny Polak na tym stanowisku. Zbigniew Karnicki jest współautorem Kodeksu Odpowiedzialnego Rybołówstwa, uznawanego za światową "biblię" rybacką. Od 1992 do dzisiaj wydaje Wiadomości Rybackie. W 1993 r. wygrał konkurs na dyrektora w Departamencie Rybołówstwa FAO w Rzymie, pracę w FAO zakończył (po osiągnięciu obowiązującego tam wieku emerytalnego) na stanowisku dyrektora ds. Polityki i Planowania Departamentu Rybołówstwa. W 2002r. wrócił do kraju, do Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni i jest tam do dzisiaj dyrektorem naukowym.

poniedziałek 8 - 19
wtorek 8 - 19
środa 8 - 19
czwartek 8 - 19