sobota, 05 grudnia 2020

Bryllowanie

Bryllowanie,
czyli Ernest Bryll ze swoją młodzieżówką
w rytmach... salsy, cygańskich i bluesa

Ernest Bryll ? poeta, prozaik, dramaturg, tłumacz o ogromnym dorobku i światowej sławie. Urodził się w 1935 roku w Warszawie. Dzieciństwo spędził w Komorowie Starym oraz w Gdyni. Ukończył Filologię Polską Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Telewizji Polskiej. Był ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej w Irlandii i dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Londynie. Jego pierwszy tomik Wigilie wariata ukazał się w 1958 roku. Ważne dzieła: Kolęda-nocka, Rzecz listopadowa,  Wieczernik, Sztuka stosowana.

W 2007 roku Rada Miejska Łeby nadała Ernestowi Bryllowi honorowe obywatelstwo Łeby.

Od pierwszego spotkania autorskiego w roku 1999 biblioteka miejska utrzymuje z Poetą stały kontakt. Bryll wielokrotnie prowadził warsztaty poetyckie w Łebie, był gościem plenerów artystycznych i bohaterem spotkań literackich. Jest dziekanem artystów Zaczarowanego Miasta, tworzących najważniejszy dla łebskiej biblioteki projekt zatytułowany właśnie ?Zaczarowane Miasto? (tytułu użyczył Sławomir Łosowski). Każdorazowo zaskakuje uczestników spotkań poczuciem humoru i dystansem do siebie i swojej twórczości. Powiedział kiedyś, że nie interesuje go gra w życie literackie: Uwierzcie, dla mnie pisanie wierszy nigdy nie było tylko literaturą. Gdybym mógł, chciałbym żyć w czasach, gdy poezję pisano jako pieśń o dobre plony, pieśń pomagającą ulżyć w pracy, pieśń dającą słowa zakochanym, którzy tak często nie umieją powiedzieć o zakochaniu, lament za odchodzącymi, może nawet (jak Bóg da) słowa modlitwy.

Marcin Styczeń, czyli młodzieżówka EB: wokalista, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz. Rocznik 1978. Autor trzech albumów z poezją śpiewaną. Prowadzi programy w TVP 1 i Radiu Warszawa.

On jest bardzo przystojny i lubi moje wiersze. A panie na spotkaniach lubią jego. ? powiedział o swojej młodzieżówce Ernest Bryll.

Bryllowanie w Łebie 1 sierpnia o godz. 21 w gościnnym kościele Ojców Oblatów przy ul. Powstańców Warszawy 28. Zaprasza biblioteka miejska, wstęp wolny.

Godziny otwarcia

poniedziałek 8 - 19
wtorek 8 - 19
środa 8 - 19
czwartek 8 - 19
piątek 8 - 19
sobota 10.00 - 14.00

Kontakt

siedziba:
ul. 11 Listopada 5a [mapa]
84-360 Łeba
tel. 59 866 17 23
kom. 690 623 193
NIP: 8411338650
Napisz do nas e-mail

 

 

Edukacja regionalna

plakat zajecia edukacyjne

Mapa łebian

lebianie

Przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). więcej

 

Ochrona danych osobowych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Łebie pełni Pani Anna Cykman.
Kontakt e-mail: anka.cykman@gmail.com

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Program Rozwoju Czytelnictwa Instytut Książki Academica