sobota, 05 grudnia 2020

Spotkanie z Markiem Kamińskim

Marek Kamiński podróżnik, polarnik, przedsiębiorca. Pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz: 23 maja 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku zdobył samotnie biegun południowy. Uczestniczył w wielu wyprawach na Antarktydę, Grenlandię, dwa razy przepłynął jachtem Ocean Atlantycki, przeszedł Pustynię Gibsona, w 2004 roku dotarł na obydwa bieguny z niepełnosprawnym chłopcem - Jaśkiem Melą.

Urodził się 24 marca w 1964 Gdańsku. Studiował filozofię i fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentem Programu AMP (Advanced Management Program) IESE Business School (Barcelona). Ekspert w dziedzinie motywacji i przywództwa. Założyciel Instytutu Marka Kamińskiego - firmy szkoleniowej, oraz właściciel Inveny SA, wiodącej firmy z branży grzewczej i sanitarnej. Założył również Fundację Marka Kamińskiego zajmującą się realizowaniem dużych projektów społecznych, skierowanych do wybranych grup osób, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych. Fundacja prowadzi biuro podróży "Dotykanie Świata", organizujące wyprawy w nieznane zakątki świata oraz wyprawy typu incentive travel.

Laureat wielu nagród: za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie; Explorer 2000; Super Kolos 2004; polskiej edycji konkursu "World Young Business Achiever"; wpis do księgi Guinnessa; Ambasador Hansa Christiana Andersena. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem Ministra Sportu, Medalem Św. Wojciecha. Laureatem nagród jest również firma Invena SA. Marek Kamiński jest autorem książek "Moje Bieguny. Dzienniki z wypraw 1990-1998", "Razem na Bieguny", wywiadu rzeka: "Dotykanie świata" oraz książki dla dzieci "Marek - chłopiec, który miał marzenia".

Należy do "Klubu Odkrywcy Dobra". Kolejne lata poświęci realizacji projektu "Biegun", który składa się z książki, filmu oraz projektów, które będą nową jakością w dziedzinie samorozwoju, motywacji i osiągania celów.

Mieszka w Gdyni z żoną Katarzyną, córką Polą, synkiem Kayem.
Prowadzi blog na www.marekkaminski.com

Godziny otwarcia

poniedziałek 8 - 19
wtorek 8 - 19
środa 8 - 19
czwartek 8 - 19
piątek 8 - 19
sobota 10.00 - 14.00

Kontakt

siedziba:
ul. 11 Listopada 5a [mapa]
84-360 Łeba
tel. 59 866 17 23
kom. 690 623 193
NIP: 8411338650
Napisz do nas e-mail

 

 

Edukacja regionalna

plakat zajecia edukacyjne

Mapa łebian

lebianie

Przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). więcej

 

Ochrona danych osobowych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Łebie pełni Pani Anna Cykman.
Kontakt e-mail: anka.cykman@gmail.com

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Program Rozwoju Czytelnictwa Instytut Książki Academica