czwartek, 23 listopada 2017

Wernisaż Anny Jancy-Drygiel

Na finał "łebskiego weekendu" z ok. 654. rocznicy nadania Łebie praw miejskich biblioteka zaprasza na wernisaż "Moja Łeba" Anny Jancy - Drygiel.

Artystka napisała o sobie:
Urodzona w Lęborku, ale wychowana i całym sercem przywiązana do Łeby. Absolwentka Gdyńskiej Szkoły Wizażu i Stylizacji "Mat-Studio", Warszawskiej Szkoły Filmowej (wydz. fotografii) oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (kier. edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność: malarstwo, pedagogika wczesnoszkolna).

Jest artystą-plastykiem, wizażystą-stylistą, fotografem i pedagogiem. Zajmuje się szyciem, klejeniem, wycinaniem, malowaniem, fotografowaniem i co jeszcze tylko można wymyśleć z dziedziny plastyki. W dzieciństwie pragnęła zostać: twórcą filmów animowanych, scenografem, dekoratorem wnętrz, wizażystą, malarką i fotografem. Fotografią zajmuje się od 14 roku życia. Wówczas znalazła w szafie stary aparat Canona. Pierwsze tajniki z dziedziny fotografii poznała na kółku fotograficznym w Miejskim Domu Kultury w Lęborku.

Młoda artystka zaprezentuje 15 obrazów o tematyce łebskiej - głównie rybackiej i morskiej. Wszystkie namalowane są techniką akryl na płótnie. Wystawa malarska wkomponowana zostanie w stałą dokumentalną wystawę bibliotecznej galerii "Łeba: kronika morza i ludzi" i będzie trwała do 13 sierpnia.

poniedziałek-czwartek 12-19
piątek 8-19