piątek, 30 lipca 2021

Wizerunek z Charyzmą

Wizerunek z Charyzmą

Co zdziałać może dobry mówca na Agorze? Nikt nie rodzi się mówcą, ale każdy może nim być. W dzisiejszych czasach już nie wystarczy mówić do rzeczy. Trzeba mówić do ludzi. Ale mówiąc do wszystkich, nie mówi się do nikogo... Jak więc zostać skutecznym w komunikacji? Przyjdź i sam się przekonaj!

Zapraszamy na unikalne, kompleksowe i skuteczne szkolenie - warsztaty sztuki skutecznej prezentacji 4-5-6 października godz. 17-19 - Biblioteka Miejska.

Co zdziałać może dobry mówca na Agorze...

Nikt nie rodzi się mówcą, ale każdy może nim być.
W dzisiejszych czasach już nie wystarczy mówić do rzeczy. Trzeba mówić do ludzi.
Ale mówiąc do wszystkich, nie mówi się do nikogo...
Jak więc zostać skutecznym w komunikacji? Przyjdź i sam się przekonaj!

Zapraszamy na unikalne, kompleksowe i skuteczne szkolenie:

Wizerunek z charyzmą - czyli co zdziałać może dobry mówca na Agorze...

Wszelkiego rodzaju wystąpienia publiczne czy zawodowe są sytuacją szczególną. Ich celem jest skuteczny przekaz komunikatu. Z doświadczenia wszyscy jednak wiemy, że jednych słuchamy chętnie, zapamiętując i utożsamiając się z ich przesłaniem, podczas gdy słowa innych nie robią na nas wrażenia, nie wywołują żadnej reakcji. Co sprawia, że przekaz jest wyjątkowy i wart zapamiętania przez innych? Jak osiągnąć sukces na forum publicznym?

Żyjemy dziś w świecie wizerunkowym, w epoce medialnej. Oznacza to, że przenosimy pewne skuteczne zachowania medialne na grunt zawodowy i prywatny. W epoce medialnej, aby odnieść sukces - musimy umieć zachowywać się medialnie. Najważniejsze jest wrażenie - w obecnych czasach wyborów nie wygrywa się ot tak sobie. Nawet najlepszy polityk, z idealnym programem nie ma szans, jeśli odpowiednio nie zaprezentuje się wyborcom. Podstawowym zadaniem każdego kandydata jest uczynienie tego, by stać się znanym, lubianym i popieranym. Osoba prezentująca określony produkt musi również zdobyć zaufanie kupującego, a szukający pracy musi umieć właściwie zaprezentować się zatrudniającemu...

Szuka prezentacji jest umiejętnością, która w biznesie pozwala na skuteczne przekonanie słuchaczy do własnego pomysłu, idei, produktu czy usługi. Od sposobu, w jaki przedstawimy innym swój komunikat może zależeć nasze powodzenie: wcielenie projektu w życie, osiągnięcie postawionych celów, realizacja zamierzeń. Znając techniki prowadzenia profesjonalnych prezentacji w przestrzeni zawodowej, zyskujemy pewność, że intencje i przekaz zyskały aprobatę słuchaczy, a osoba prezentująca osiągnęła tym samym wymierne korzyści - przedstawiła produkt w sposób atrakcyjny, kompetentny, z uwzględnieniem oczekiwań tak własnych, jak i odbiorców komunikatu. Ważne jest nie tylko to, co się mówi, ale przede wszystkim to, w jaki sposób. Do wywoływania wrażenia służy cały zestaw techniki i zasad skutecznego radzenia sobie z prezentacją w wystąpieniach publicznych, w rozmowach z pracodawcą czy klientem. Warsztaty WIZERUNEK Z CHARYZMĄ proponują nabycie praktycznych umiejętności, które pozwolą uczestnikom na sprawne poruszanie się w przestrzeni publicznej i zawodowej. Dzięki warsztatom uczestnicy nabiorą większej pewności siebie i sprostają nawet najtrudniejszym wyzwaniom, jakie nakłada konieczność porozumiewania się, przemawiania i wpływania na potencjalnych słuchaczy - odbiorców określonego komunikatu.

W programie:

 • Z szeregu wystąp! - dlaczego warto znać tajemnice wystąpień publicznych?
 • Twój głos ma znaczenie - czyli w poszukiwaniu własnego głosu.
 • Aby język giętki...pokazać! - budowanie narracji w wypowiedzi
 • TGV komunikacji - rola metafory w komunikacji
 • Dyzma i charyzma - komunikat otwarty siłą charyzmy w biznesie
 • Światło i brzdęk - wizualizacja i komunikacja Mowa ciała... działa!
 • Zabrać głos...innym? - jak skupić uwagę publiczności?
 • Żegnaj tremo! Pewności siebie witaj!
 • Asertywności nigdy dosyć! - Między agresją a uległością...

Korzyści

Po tym szkoleniu:

 • nauczysz się kreować swój wizerunek podczas wystąpień publicznych
 • dowiesz się, jak zdobyć uwagę publiczności
 • nabierzesz jeszcze więcej pewności siebie w kontakcie z grupą słuchaczy
 • odkryjesz jak komunikować się nie tylko za pomocą słów, ale również mowy ciała
 • przejmiesz kontrolę nad własnym głosem
 • zrozumiesz różnice w sposobach percepcji słuchaczy
 • dowiesz się, jak radzić sobie z tzw. "trudnym słuchaczem"
 • staniesz się bardziej spokojnym i skutecznym w działaniu na scenie, przed pracodawcą czy klientem.
 • zyskasz większą przychylność odbiorców
 • nauczysz się sprawnie posługiwać się językiem podczas wystąpień publicznych (styl, retoryka, perswazja, itp.)
 • nauczysz się jak tworzyć jak pracować z mikrofonem i kamerą wideo, tworzyć

Uczestnicy

Szkolenie kierowane jest do polityków i kandydujących w wyborach, osób szukających pracy, bezrobotnych, pracowników, prezesów firm i stowarzyszeń, biznesmenów, menedżerów, kierowników, pracowników administracyjnych, usługodawców, pracowników handlu, a także wszystkich tych, którzy pragną dowiedzieć się w jaki sposób opanować sztukę sprawnego komunikowania się z otoczeniem podczas wystąpień publicznych lub profesjonalnej prezentacji.

Warsztaty prowadzi Michał Malinowski

Opowiadacz, pedagog i pisarz. Jeden z najważniejszych ekspertów sztuki opowiadania w Polsce. W wyniku zaszczepionych przez podróże i studia w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA pasji opowiadania i kontynuowania tradycji ustnej, otwiera w 2002 roku Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którego jest dyrektorem. W ramach tego przedsięwzięcia organizuje spotkania, warsztaty i festiwale, uwrażliwiając słuchaczy na potrzebę wykorzystania sztuki opowiadania w szkole, pracy i życiu codziennym. Swoje autorskie programy opowiadań prezentuje w szkołach, bibliotekach, domach kultury, na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, jak również w Polskim Radio.

Godziny otwarcia

poniedziałek 8 - 19
wtorek 8 - 19
środa 8 - 19
czwartek 8 - 19
piątek 8 - 19
sobota 10.00 - 14.00

Kontakt

siedziba:
ul. 11 Listopada 5a [mapa]
84-360 Łeba
tel. 59 866 17 23
kom. 690 623 193
NIP: 8411338650
Napisz do nas e-mail

 

 

Edukacja regionalna

plakat zajecia edukacyjne

Mapa łebian

lebianie

Przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). więcej

 

Ochrona danych osobowych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Łebie pełni Pani Anna Cykman.
Kontakt e-mail: anka.cykman@gmail.com

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Program Rozwoju Czytelnictwa Instytut Książki Legimi Academica