poniedziałek, 17 czerwca 2019

Dziewczyna z saksofonem

Paulina Strzegowska - dziewczyna z saksofonem

Łebianka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie prof. Andrzeja Rzymkowskiego. Naukę gry na saksofonie rozpoczęła w 1997 roku w Szkole Muzycznej I stopnia w Słupsku (kl. Jarosława Nyca), następnie uzyskała dyplom Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku (kl. saksofonu Jacka Piastowskiego).

Uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach mistrzowskich, między innymi u czołowego polskiego saksofonisty Piotra Barona. Trzy lata temu grała w sztuce "Sejm kobiet" wg Arystofanesa w reżyserii Mikołaja Grabowskiego w Teatrze Starym w Krakowie. Uczestniczyła w światowym prawykonaniu na 4 saksofony utworu "7 x 7" Karlheinza Essla, grała podczas prawykonania utworu "My passion" Łukasza Pieprzyka w Filharmonii Krakowskiej.

Od trzech lat uczy się także śpiewu solowego u prof. Wiesławy Maliszewskiej, śpiewa mezzosopranem. Brała udział w wielu koncertach, śpiewając m.in. "Siedem Bram Jerozolimy", "Te Deum" oraz "Credo" Krzysztofa Pendereckiego, którymi to dziełami dyrygował sam kompozytor. Śpiewała również podczas wykonania "Amen" Mikołaja Góreckiego.

Paulina Strzegowska - dziewczyna z saksofonem

22 sierpnia na koncercie w swoim rodzinnym mieście Paulina Strzegowska zagra: "Careless Whisper" Georg Michael, "Street life" The Crusaders, "Cantaloupe" Herbi Hancock, "Europa" Carlos Santana, "Just the two of us" Bill Withers i William Salter, "Autumn Leaves" Joseph Kosma, "My Way" Francois Revaux, "Oye mi canto" Gloria Estefan, "When I need you" Albert Hammond, "Lily was here" Candy Dulfer & Dave Stewart, "Harlem nocturne" Earle Hagen, "Conga" Gloria Estefan & Enrique Garcia, "Passage of time" Chocolat.

22 sierpnia godz. 21,
kościół Ojców Oblatów ul. Powst.W-wy 28