wtorek, 24 listopada 2020

Piraci, korsarze, bukanierzy i bracia wybrzeża w morskich opowieściach Kapitana LOBO

Kapitan LOBO

Tomasz Sobieszczański czyli Kapitan Lobo to rybak, marynarz, pisarz i dziennikarz, morski "wychowanek" Karola Olgierda Borchardta. Na spotkaniu w bibliotece opowie o piratach, korsarzach, bukanierach i braciach wybrzeża.

Kapitan LOBO opłynął w swoich rejsach Północny i Południowy Atlantyk (Labrador, M.Północne, Grenlandia, Islandia, M.Barentsa, Georges Bank, Afryka, Szelf Argentyński, Falklandy, Antarktyda, M. Wedela), Północny i Południowy Pacyfik (Wybrzeże Peru, Kalifornia, zachodnie wybrzeże USA i Kanady, Zatoka Alaski, Aleuty, M.Beringa i M.Ochockie). Pływał pod banderami takich krajów jak: Cypr, Liberia, Panama, Singapur, Antigua & Barbuda, St.Vincente & Grenadinaes, Norwegia, Jamajka, Holandia.

Jest autorem tysięcy artykułów, kilku książek i wielu filmów. Dla TVP realizował filmy o łowiskach świata.

Zapraszamy na spotkanie w klubie morskim Kapitana Lobo w łebskiej bibliotece we wtorek 20 lipca o godz. 18. Wstęp wolny.

poniedziałek 8 - 19
wtorek 8 - 19
środa 8 - 19
czwartek 8 - 19