wtorek, 11 grudnia 2018

Tajemnice miasta

Co fascynuje w naszym mieście? Które miejsca są najbardziej lubiane? Dlaczego ta ulica ma swój urok, a tamtą ulicą nigdy nie chodzi się na skróty do domu, czy też do szkoły lub kościoła? - o tym między innymi opowiadać będzie słuchowisko "Tajemnice miasta", stworzone przez młodych mieszkańców Łeby. Słuchowisko zaprezentowane zostanie w niedzielę 17 stycznia o godz. 16 w Bibliotece Miejskiej w Łebie.

Wcześniej przez cały tydzień kilkunastoosobowa grupa uczniów klas piątych Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Łebie uczestniczy w warsztatach literacko - muzycznych, podczas których pod okiem artystów młodzież uczy się przekładać na słowa i dźwięki to, co ich fascynuje lub przeraża w naszym mieście. Ze słów i dźwięków powstaje opowieść o Łebie jako źródle snów i marzeń, obaw i radości.

Warsztaty na zaproszenie biblioteki miejskiej prowadzą: Daniel Odija -- dziennikarz i publicysta, a przede wszystkim jeden z najbardziej utalentowanych pisarzy polskich młodego pokolenia (finalista Nagrody Nike) oraz muzyk Marcin Dymiter -- gitarzysta i wokalista.

Na słuchowisko "Tajemnice miasta" zapraszamy do Biblioteki Miejskiej w Łebie w niedzielę 17 stycznia na godz. 16.