wtorek, 24 listopada 2020

Spotkanie z Haliną Klińską, Burmistrzem Miasta Łeby

Co to jest gmina miejska, jakie są jej zadania własne, a jakie zlecone, ile gmin miejskich jest w Polsce, co to jest samorząd, jak jest wybierany, jakie obowiązki ma burmistrz miasta, a jakie rada miejska i jej przewodniczący oraz jak powstaje budżet gminy ? te podstawowe pojęcia wyjaśniła na wstępie spotkania z uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Łebie Halina Klińska, Burmistrz Łeby.

Pani Burmistrz opowiedziała następnie o dużych inwestycjach miejskich, których realizacja właśnie się rozpoczęła lub jest w fazie przygotowania. Z dumą przedstawiła ważne wyróżnienia przyznane w tym roku miastu, mocno podkreślając, że tak znacząca pozycja Łeby w różnych rankingach jest efektem pracy i przedsiębiorczości wielu mieszkańców naszego wyjątkowego miasteczka.

W zakończeniu tej części spotkania ważne było podkreślenie Pani Burmistrz, że podstawowym atutem Łeby są unikatowe warunki naturalne miasta, które w połączeniu z mądrością i przedsiębiorczością łebian stanowią wielką szansę na pomyślną teraźniejszość i przyszłość.

W drugiej części spotkania uczniowie zadawali pytania:

• czy w Łebie będą szczepionki na grypę
  • co z lodowiskiem
  • czy będzie wielki stadion piłkarski
  • dlaczego nie ma dużego sklepu sieci "Biedronka"
  • czy i kiedy będzie skatepark...

Pytania w większości miały ?konsumencki?, życzeniowy charakter. I nie ma co dziwić się młodzieży, bo statystyczna większość każdej społeczności jest konsumencka, dorosłej nawet bardziej. Młodzież zaś okazała się na tyle rozgarnięta i konsekwentna w swojej postawie, że na pytanie ?kto z was chciałby zostać burmistrzem? nie wyrwał się nikt spośród uczniów.

A już wkrótce okaże się, jak na to wezwanie zareagują dorośli obywatele naszego miasta - wszak wybory samorządowe tuż.

Więcej zdjęć

poniedziałek 8 - 19
wtorek 8 - 19
środa 8 - 19