wtorek, 26 stycznia 2021

Kamilla Kopańczuk

Pracownia Rękodzieła i Malarstwa „Sztuka Morza"

Sztuką interesuje się już od dziecka. Odkąd pamięta, zawsze rysowała i malowała. Wychowała się w Łebie. Tutaj skończyła szkołę podstawową. Potem wyjechała do Gdyni, aby tam kontynuować naukę w Państwowym Liceum Plastycznym na wydziale Fotografii Artystycznej. Bo fotografia, zaraz po
malarstwie, to jej wielka pasja. Liceum ukończyła w 2001 roku, a potem rozpoczęła studia humanistyczne na wydziale dziennikarstwa w Gdańsku. Jej inspiracją do malowania jest morze i Łeba - miejsce, w którym mieszka i tworzy.
Głównym tematem jej obrazów są łebskie kutry, port, Neptun i krajobraz morski. Lubi także malować wydmy, wybrzeże, mewy oraz nadmorski las. Na jej płótnach można zobaczyć sztormowe, zimowe morze i niebo. Jej obrazy powstają na podstawie fotografii, które sama wykonuje. Kamilla uwiecznia na płótnach także naturę, szczególnie kwiaty. Szukając inspiracji w naturze i przygotowując się do malowania, przemierza łebskie plaże i robi zdjęcia.
Dzięki tym wędrówkom narodziła się kolejna pasja - tworzenie rękodzieła z drewna znalezionego na plaży. I tak zaczęła malować na deskach wypłukanych przez morze oraz tworzyć różne przedmioty użytkowe. Do współpracy zaprosiła Łukasza Smaruja – kolejnego, uzdolnionego łebianina.
Łukasz buduje modele łodzi, statków i kutrów. Jako materiał służy mu drewno, patyki oraz korzenie wyrzucone przez morze. Żagle szyje z materiałów naturalnych. Używa głównie lnu i płótna.
W czerwcu tego roku, Kamilla i Łukasz otworzyli przy ulicy Derdowskiego w Łebie Pracownię Rękodzieła i Malarstwa „Sztuka Morza". W ten sposób chcieli podzielić się z mieszkańcami i turystami swoją pasją. W ich pracowni można zobaczyć obrazy, łebskie widoki na porcelanie, autorskie torby z wizerunkiem kutrów, ręcznie wykonane podkładki i magnesy, drewniane łódki i kutry – dzieło Łukasza, a rysunki na nich – dzieło Kamilli.
Tych, którzy chcieliby zobaczyć ich prace, Kamilla i Łukasz zapraszają do swojej pracowni.

kamila

Godziny otwarcia

poniedziałek 8 - 19
wtorek 8 - 19
środa 8 - 19
czwartek 8 - 19
piątek 8 - 19
sobota 10.00 - 14.00

Kontakt

siedziba:
ul. 11 Listopada 5a [mapa]
84-360 Łeba
tel. 59 866 17 23
kom. 690 623 193
NIP: 8411338650
Napisz do nas e-mail

 

 

Edukacja regionalna

plakat zajecia edukacyjne

Mapa łebian

lebianie

Przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). więcej

 

Ochrona danych osobowych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Łebie pełni Pani Anna Cykman.
Kontakt e-mail: anka.cykman@gmail.com

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Program Rozwoju Czytelnictwa Instytut Książki Legimi Academica