środa, 14 listopada 2018

Spotkanie z Kazimierzem Kleiną, Senatorem RP

Kazimierz Kleina, Senator RP
W przededniu Święta Niepodległości Senator Kazimierz Kleina spotkał się w łebskiej bibliotece miejskiej z uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza. Spotkanie miało żywy przebieg i zdecydowanie obywatelski charakter, było wręcz bardziej obywatelskie w treści niż niejedno dostojne zgromadzenie poważnych decydentów.

W krótkim wprowadzeniu do rozmowy Kazimierz Kleina zdefiniował senat i jego rolę w Państwie Polskim oraz nawiązał do rocznic - odzyskania niepodległości w 1918 roku i odzyskania wolności w 1989 roku. W kontekście drugiej rocznicy powiedział o tym, co działo się w Łebie 20 lat temu (Kazimierz Kleina był pierwszym burmistrzem Łeby po odzyskaniu wolności), wspomniał konkretnych ludzi i konkretne wydarzenia. To był znakomity punkt zaczepienia do rozmowy z młodzieżą. Uczniowie zadali wiele pytań dotyczących spraw lokalnych, łebskich, ale też spraw państwowych, będących ostatnio przedmiotem gorących dyskusji w parlamencie. Odbyło się nawet głosowanie w sprawie gier hazardowych ? większość młodych łebian była za ich legalną obecnością.

Na zakończenie spotkania, przy wspólnym wyliczaniu państw, które dwadzieścia lat temu odzyskały wolność, Senator Kleina zatrzymując się przy Armenii zadał młodzieży zadanie: co wyjątkowego i ważnego dla Polski jest w tym państwie?

Odpowiedź na to pytanie będzie - być może - punktem wyjścia do następnej obywatelskiej rozmowy.

Maria Konkol

Godziny otwarcia

poniedziałek 8 -18
wtorek 8 -18
środa 8 -18
czwartek 8 -18
piątek 8 -18

Kontakt

siedziba:
ul. 11 Listopada 5a [mapa]
84-360 Łeba
tel. +48 59 866 17 23
kom. +48 690 623 193
NIP: 8411338650
Napisz do nas e-mail

UWAGA

W związku z termomodernizacją budynku przy ul. 11 listopada 5a  biblioteka miejska  została przeniesiona na czas remontu  do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Tysiąclecia 11 (wejście za placem zabaw).
Z przyczyn lokalowych i technicznych nie ma możliwości korzystania z czytelni oraz dostępu do internetu.

 

 

Ochrona danych osobowych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Łebie pełni Pani Anna Cykman.
Kontakt e-mail: anka.cykman@gmail.com

Przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). więcej

 

Polub nas na Facebook'u Muzyka Kontakt Kontakt Kontakt