czwartek, 03 grudnia 2020

Tablet dla seniora

Seniorzy z Łeby aktywnie uczestniczą w projekcie „Mew@" (Media Education with Activity), zorganizowanym przez Fundację Partycypacji Społecznej.
Głównym celem tego projektu jest aktywizacja osób powyżej 65. roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych. Poprzez udział w regularnych szkoleniach, które odbywają się w bibliotece miejskiej, łebscy seniorzy uczą się obsługi komputera, internetu, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT, zdobywają umiejętności przydatne w życiu codziennym, takie jak, np. komunikacja online, e-usługi, e-administracja.
Zainteresowanie projektem jest bardzo duże. Powstała nawet druga grupa seniorów, którzy chcą nauczyć się obsługiwać komputer.
Zajęcia prowadzi Pan Sławomir Łukaszuk, który od 2005 roku zawodowo związany jest z branżą informatyczną. W 2017 roku Firma Microsoft nadała mu prestiżowy, międzynarodowy tytuł MVP (Most Valuable Professional).
Po zakończeniu projektu każdy z uczestników otrzyma na własność tablet, którego obsługi nauczy się jeszcze podczas szkolenia, aby móc z niego korzystać dla prywatnych celów.

poniedziałek 8 - 19
wtorek 8 - 19
środa 8 - 19
czwartek 8 - 19