sobota, 20 kwietnia 2019

konkurs plastyczny

I POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

„ZAINSPIROWANI BAŁTYKIEM"

Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału

w I Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Zainspirowani Bałtykiem" pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Lęborskiego i Burmistrza Miasta Łeby .

Cele konkursu:

- Przedstawienie walorów turystycznych i przyrodniczych Morza Bałtyckiego oraz terenów nadbałtyckich.

- Kształtowanie postawy poszanowania piękna krajobrazu nadmorskiego z uwzględnieniem nie tylko morza, ale i jezior, rzek, parku krajobrazowego, ludzi, zwierząt.

- Rozwijanie aktywności twórczej w dziedzinie plastyki.

- Doskonalenie umiejętności łączenia różnorodnych technik plastycznych i środków wyrazu artystycznego.

- Promowanie zdrowego stylu życia poprzez turystykę i wypoczynek w nadmorskiej miejscowości.

Zasady uczestnictwa:

- Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych kl. 4-8, 3 kl. gimnazjum, szkół ponadpodstawowych i dorosłych.

- Jury dokona oceny w 4 kategoriach wiekowych: kl. 4-6 szkoły podstawowej; kl. 7 – 8 szkoły podstawowej; kl. 3 gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna i ponadgimnazjalna, dorośli.

- Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę lub cykl (3-5 prac). Praca musi zostać wykonana indywidualnie i samodzielnie (prace zbiorowe nie będą oceniane).

- Tematyka prac powinna być związana z morzem, terenami nadbałtyckimi i marynistyką.

- Technika:rysunek, malarstwo, olej, kolaż, plakat, grafika i inne techniki płaskie.

- Format pracy: A3 i większy.

Termin nadsyłania prac upływa: 31 maja 2019r. o godz. 13.

Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki miejskiej po więcej informacji.

poniedziałek 8 - 19
wtorek 8 - 19