czwartek, 16 sierpnia 2018

gra miejska

TRZY PIERŚCIENIE KSIĘCIA
2 maja zapraszamy do gry miejskiej

Tradycyjnie już biblioteka miejska w Łebie zaprasza do uczestnictwa w grze miejskiej podczas majówki. W tym roku tematem przewodnim gry jest powstanie Księstwa Łeby.
Sztabem gry dowodzi dziennikarz, podróżnik i pisarz Krzysztof Petek, którego młodzi łebianie nazywają Komandosem.
Księstwo Łeba powstało najpierw w głowach lokalnych przedsiębiorców.
W wolnych wyborach wyłoniono księcia, a idea wpisała się w promowanie Łeby jako ośrodka turystyki.
Niewielu wie, że każdy z wybranych książąt otrzymuje specjalne insygnia – trzy pierścienie rodu Święców, który na przełomie XIII i XIV wieku umocnił się w tej części Pomorza i władał Łebą do roku 1309, kiedy tereny te zajęli Krzyżacy.

Zadaniem uczestników gry będzie odnalezienie listów ze wskazówkami, złamanie kodów, dotarcie do haseł i pokonanie zabezpieczeń internetowych na specjalnej stronie, na której złoczyńcy umieścili specjalną mapę. Dzięki niej można będzie dotrzeć do schowków z pierścieniami.
Odpowiednie umieszczenie ich na planszy czekającej w sztabie akcji odsłoni drogę do czwartego - magicznego pierścienia. Jego moc pozwoli uniknąć wielkiej katastrofy - nadciągającego gigantycznego sztormu.

Kto ocali Łebę?
Kto znajdzie pierścienie księcia i powstrzyma nawałnicę?

Zapraszamy do udziału w grze młodzież i dorosłych, mieszkańców Łeby i okolic oraz turystów.

Gra miejska "Trzy pierścienie księcia" 2 maja 2018 r.
Początek gry godz. 10.
Miejsce spotkania uczestników: biblioteka miejska, ul. Tysiąclecia 11, budynek szkoły podstawowej (wejście w podwórze z prawej strony budynku).
Uczestnicy: grupy 3-6 osób.

Zapisy w bibliotece miejskiej (tel. 59 8661 723)
Zapraszamy.

Tymczasowy numer 690 623 193