wtorek, 26 września 2017

Muzeum Historii Polski

PLAKAT 2017 maly

Razem stwórzmy kolekcję Muzeum Historii Polski!

Muzeum Historii Polski ogłosiło społeczną zbiórkę pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie".
Celem zbiórki jest pozyskanie nowych muzealiów do Muzeum Historii Polski. Mogą to być przedmioty o wartościach historycznych, a także związane z osobistymi losami darczyńców i ich rodzin. Szczególne znaczenie dla Muzeum mają przedmioty związane z polską drogą do Niepodległości (zarówno tej w 1918 roku, jak i w roku 1989), przedmioty codziennego użytku, fotografie, pocztówki, dokumenty, listy i pamiętniki, prasa, a także elementy ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowe urządzenia, meble, wyroby rzemieślnicze i artystyczne świadczące o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych.
Do tej pory udało się zebrać około 5500 eksponatów. Przedmioty przekazali darczyńcy z kraju i zagranicy (m.in. Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Niemiec).
Otrzymane pamiątki wejdą w skład tworzącej się kolekcji Muzeum Historii Polski. Część ofiarowanych przedmiotów trafi na wystawę stałą Muzeum, a wszystkie inne dary zostaną należycie zabezpieczone z myślą o badaczach przeszłości i przyszłych wystawach czasowych.
Regulamin zbiórki „Małe Wielkie Historie" dostępny jest na stronie Muzeum Historii Polski – www.muzhp.pl.

poniedziałek-czwartek 12-19
piątek 8-19