czwartek, 23 listopada 2017

VIII Festiwal Działań Kreatywnych "Podwodne Żagle"

mubabao

„Podwodne Żagle" to festiwal kreatywnych atrakcji dla wszystkich, którzy przyjadą do Łeby w dniach od 22 lipca do 4 sierpnia.

Na głównym deptaku Kościuszki znowu zgromadzą się tłumy wokół rozłożonego na kolorowych dywanach „Podwórka Wyobraźni" – miejsca, gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci i rodziców.

Jak co roku będziemy budować z klocków MuBaBaO oraz bawić się na mięciutkich poduszkowych Bajkostworach. Ponadto w ogrodzie Biblioteki Miejskiej pod magicznym drzewem odbywać się będą Bajkowe Poranki oraz Baśniowe Wieczory, które poprowadzi mistrz opowieści Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści z Konstancina-Jeziorny.

Ponadto w ogrodzie biblioteki odbywać się będą warsztaty mechanicznych zabawek. Nowością w tym roku będą Zabawki Mechaniczne – Mechanizmy Uśmiechu.

Festiwal odbywa się już po raz ósmy. Organizowany jest przez Bibliotekę Miejską w Łebie i Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści z Konstancina-Jeziorny.

O Festiwalu słów kilka

Festiwal Działań Kreatywnych „Podwodne Żagle" to doskonała propozycja dla tych, którzy w sposób twórczy chcą spędzić okres wakacji. Celem Festiwalu jest pobudzenie kreatywności, stąd też oferujemy bogaty program warsztatów, przedstawień sztuki opowiadania. Tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu jest promocja sztuki opowiadania oraz rozbudzanie wyobraźni poprzez aktywowanie zmysłów, dlatego w programie znajduje się budowanie z klocków MuBaBaO, z których uczestnicy tworzą magiczne budowle (statki, tratwy, stary gród, zamek, podwodny pałac syrenki, słonie, konioryby i inne...). Powstające dzieła mogą być tworzone indywidualnie lub zbiorowo.

Klocki MuBaBaO powstały z pasji do twórczego życia. Składają się one z prostych brył wykonanych z niemalowanego, bezpiecznego w użyciu drewna bukowego i dębowego. Dzięki specjalnej obróbce, klocki mają ciekawą, wyczuwalną w dotyku fakturę. Zostały zaprojektowane tak, aby wykorzystać znajdujące się w niektórych naturalne sęki i przebarwienia. Ta różnorodność barw drewna czyni je atrakcyjnymi wizualnie. Klocki MuBaBaO wzbudzają radość i entuzjazm dzieci, dają fascynujące efekty. Rozwijają komunikację, jasność myślenia, koncentrację i poczucie wewnętrznej równowagi wypływającej z procesu zabawy, który pobudza szczególnie wyobraźnię dzieci. Z najprostszych form potrafią one wyczarować niezwykłe kształty.

Po pełnym wrażeń dniu przyjdzie czas na Baśniowy Wieczór, podczas którego będziemy mogli wysłuchać prastarych opowieści oraz każdy będzie mógł podzielić się swoimi historiami. Festiwal poprowadzi przyciągający niezwykle uwagę słuchaczy Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Bajkowe Poranki i Baśniowe Wieczory to przedstawienia składające się z barwnych i ciekawych opowieści z różnych części świata. Styl opowiadania jest bardzo żywy. Dzieci aktywnie uczestniczą w opowiadaniu bajek. Wydają odgłosy, imitują bajkowe postaci, angażują się całym ciałem.

Będziemy starali się "nieść piękno kultury słowa, dzielić się mądrością minionych pokoleń oraz śmiać się dużo, bo baśnie to rozrywka, baśnie to spotkanie, baśnie to przestrzeń, by po prostu być razem".

Dla kogo?

Festiwal przeznaczony jest dla wszystkich, którzy szukają ciekawych i oryginalnych propozycji na wakacje, chcą odpocząć w kreatywny sposób i rozwinąć skrzydła swojej wyobraźni. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

poniedziałek-czwartek 12-19
piątek 8-19