piątek, 14 grudnia 2018

Wernisaż Krzysztofa Kloskowskiego

wystawa

29 kwietnia biblioteka miejska w Łebie zaprasza na wernisaż Krzysztofa Kloskowskiego „Łeba – ćwierć wieku wspomnień opowiedzianych obrazami".
Krzysztof Kloskowski z wykształcenia jest ekonomistą, ale wybrał życie artysty. Do Łeby przyjechał po raz pierwszy latem 1991 roku, w pierwszym poborze Straży Granicznej. Oczarowany miastem postanowił wykorzystać jego potencjał i w tym roku minie równe ćwierć wieku jego działalności artystycznej w Łebie.
Mieszkańcy znają go bardzo dobrze i traktują jak „miejscowego". Większość z nich posiada jego rysunki i obrazy.
Zasadniczy temat jego twórczości to portrety, ale od kilkunastu lat artysta uprawia malarstwo olejne, z upodobaniem przenosząc na płótno ciekawe fragmenty Łeby, starając się uchwycić piękno i klimat naszej miejscowości.
Krzysztof Kloskowski należy do dwóch ogólnopolskich związków artystycznych: Związku Artystów Plastyków Rzeczypospolitej Polskiej i Związku Artystów Plastyków. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych oraz zbiorowych.
Początek wernisażu o godz. 17.
Zapraszamy.