czwartek, 22 listopada 2018

Gra miejska „SZKATUŁA TEMPLARIUSZY"

skarb templariuszy

„SZKATUŁA TEMPLARIUSZY"
2 MAJA BIBLIOTEKA MIEJSKA W ŁEBIE ZAPRASZA DO UDZIAŁU W GRZE MIEJSKIEJ

Biblioteka miejska w Łebie już po raz szósty organizuje podczas majówki grę miejską z cyklu „Tajemnice Łeby". Do tej pory uczestnicy szukali m.in. zaginionych obrazów Maxa Pechsteina – niemieckiego malarza-ekspresjonisty, fragmentów Bursztynowej Komnaty oraz zaginionych dzwonów i złota z Zasypanego Miasta.

W tym roku gra ma kryptonim SZKATUŁA TEMPLARIUSZY. Sztabem gry dowodzi Krzysztof Petek ps. Komandos – dziennikarz, detektyw, organizator wypraw, instruktor survivalu, adept kung-fu, a przede wszystkim pisarz.

W roku 1357 Henryk Fleming otrzymał od Krzyżaków akt nadania obwodu miejskiego Lebamunde. Komtur gdański, Welszer von Biltersheim, zawiadamiał o tym wszem i wobec specjalnym listem.
Ani on, ani sam Fleming, nie mieli pojęcia, że przed półwieczem w Łebie ukryto część skarbu Templariuszy.

Uczestnicy gry będą musieli odnaleźć szkatułę z ukrytym skarbem. Każda z grup otrzyma zestaw danych, pozwalających dotrzeć do informatorów, danych, świadków poszukiwań i dokumentów. Dzięki spotkaniom z informatorami, podpowiedziom z dokumentów, internetu i tajemniczych esemesów oraz dzięki rozwiązaniu zagadek logicznych detektywi dotrą na miejsce, by odnaleźć chociaż drobny fragment legendarnego skarbu.

Zapraszamy do udziału w grze młodzież i dorosłych, mieszkańców z Łeby i okolic oraz turystów.

SZKATUŁA TEMPLARIUSZY 2 MAJA

Początek gry: godz.10.00
Miejsce spotkania uczestników: biblioteka miejska w Łebie, ul. 11 Listopada 5a.
Uczestnicy: grupy operacyjne 3-6 osób.

Zakończenie z Komandosem w bibliotece o godz. 16.00