niedziela, 24 czerwca 2018

Projekt „Jestem łebski”

Od października ruszył projekt „Jestem łebski”. To już IV jego edycja. Biblioteka miejska realizuje go od 2012 roku (z roczną przerwą). Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży i ma na celu zapoznanie ich z historią Łeby, jej mieszkańcami oraz zabytkami, a także pokazanie młodym łebianom, że Łeba jest miejscem, w którym warto mieszkać, uczyć się, pracować oraz rozwijać swoje pasje.

W tym roku do projektu zgłosiło się 15 uczniów z kl. IV-V Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie.

Podczas spotkań w bibliotece łebscy ułożą swój hymn oraz legendę o Łebie, przygotują prezentację multimedialną o znaleziskach archeologicznych w Zasypanym Mieście, zaprojektują pocztówki z Łeby i kalendarz na 2017 rok - „Tajemnicza Łeba”, a także spróbują nakręcić filmik o swoim mieście pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Oprócz tego uczniowie spotkają się z przewodnikiem, który opowie im o zabytkach Łeby i jej ciekawych miejscach oraz poznają pracę łebskich rybaków. Projekt zachęci ich także do zainteresowania się historiami swoich rodzin, które uzupełnią „Mapę Łebian” prowadzoną przez bibliotekę. Ponadto uczniowie sprawdzą, czy mieszkańcy Łeby pamiętają Danutę Hryniewicz i Andrzeja Urbańczyka oraz zbiorą od nich informacje na temat zimy stulecia w Łebie i powodzi w latach 60.

Młodzi łebianie opowiedzą także o swoich pasjach i spotkają się z młodzieżą z Łebskiego Klubu Wolontariatu, która zachęci ich do pozostania wolontariuszami.

www.jestemlebski.pl

Tymczasowy numer 690 623 193

W związku z termomodernizacją budynku przy ul. 11 listopada 5a  biblioteka miejska  została przeniesiona na czas remontu  do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Tysiąclecia 11 (wejście z prawej strony budynku, w podwórze).
Ze względu na ograniczenia lokalowe nie ma możliwości skorzystania z czytelni oraz dostępu do Internetu.