wtorek, 11 grudnia 2018

Projekt „Jestem łebski”

Od października ruszył projekt „Jestem łebski”. To już IV jego edycja. Biblioteka miejska realizuje go od 2012 roku (z roczną przerwą). Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży i ma na celu zapoznanie ich z historią Łeby, jej mieszkańcami oraz zabytkami, a także pokazanie młodym łebianom, że Łeba jest miejscem, w którym warto mieszkać, uczyć się, pracować oraz rozwijać swoje pasje.

W tym roku do projektu zgłosiło się 15 uczniów z kl. IV-V Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie.

Podczas spotkań w bibliotece łebscy ułożą swój hymn oraz legendę o Łebie, przygotują prezentację multimedialną o znaleziskach archeologicznych w Zasypanym Mieście, zaprojektują pocztówki z Łeby i kalendarz na 2017 rok - „Tajemnicza Łeba”, a także spróbują nakręcić filmik o swoim mieście pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Oprócz tego uczniowie spotkają się z przewodnikiem, który opowie im o zabytkach Łeby i jej ciekawych miejscach oraz poznają pracę łebskich rybaków. Projekt zachęci ich także do zainteresowania się historiami swoich rodzin, które uzupełnią „Mapę Łebian” prowadzoną przez bibliotekę. Ponadto uczniowie sprawdzą, czy mieszkańcy Łeby pamiętają Danutę Hryniewicz i Andrzeja Urbańczyka oraz zbiorą od nich informacje na temat zimy stulecia w Łebie i powodzi w latach 60.

Młodzi łebianie opowiedzą także o swoich pasjach i spotkają się z młodzieżą z Łebskiego Klubu Wolontariatu, która zachęci ich do pozostania wolontariuszami.

www.jestemlebski.pl             

Godziny otwarcia

poniedziałek 8 -18
wtorek 8 -18
środa 8 -18
czwartek 8 -18
piątek 8 -18

Kontakt

siedziba:
ul. 11 Listopada 5a [mapa]
84-360 Łeba
tel. +48 59 866 17 23
kom. +48 690 623 193
NIP: 8411338650
Napisz do nas e-mail

UWAGA

W związku z termomodernizacją budynku przy ul. 11 listopada 5a  biblioteka miejska  została przeniesiona na czas remontu  do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Tysiąclecia 11 (wejście za placem zabaw).
Z przyczyn lokalowych i technicznych nie ma możliwości korzystania z czytelni oraz dostępu do internetu.

 

 

Ochrona danych osobowych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Łebie pełni Pani Anna Cykman.
Kontakt e-mail: anka.cykman@gmail.com

Przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). więcej

 

Polub nas na Facebook'u Muzyka Kontakt Kontakt Kontakt