czwartek, 22 listopada 2018

Spotkania autorskie w bibliotece

Biblioteka Miejska w Łebie kolejny raz bierze udział w akcji "Z książką na walizkach", czyli Pomorskich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami. Celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do odwiedzania biblioteki.

Spośród pisarzy, którzy biorą udział w akcji nasza biblioteka mogła wybrać sobie dwóch.

Pierwszym autorem, który przyjedzie do Łeby jest Kazimierza Szymeczko – autor „Historii Polski w opowieściach” oraz wielu opowiadań dla młodszych dzieci. Jego powieść „Tetrus” otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2015. Na spotkanie z autorem zapraszamy 6 października o godz. 11.30 do biblioteki miejskiej.

Drugie spotkanie odbędzie się 7 października o godz. 11.30. Poprowadzi je Katarzyna Wasilkowska, autorka takich książek dla dzieci jak: „ Mleczak”, „Jowanka i gang spod Gilotyny”, „Królestwo jakich wiele”.

Podczas spotkań będzie można kupić książki autorów z autografem.